Івермектин-1%, 100 мл, протипаразитарний ветеринарний препарат

ivermektin 100 Базальт агро артим

Застосування: ВРХ, свині, вівці, кози

 Склад: 1 мл препарату містить 10 мг івермектіна.

 Показання: Івермектін – призначений для контролю і лікування паразитичних захворювань різної локалізації у тварин,  діє на личинкові і статевозрілі стадії нематод шлунково-кишкового тракту і легенів, а також на личинки підшкірних, носоглоткових, шлункових оводів, вошей, кровососок і саркоптоідних кліщів.

Призначають великій рогатій худобі при стронгілятозі, трихоцефальозі, стронгілоідозі, телязіозі, сифункулятозі, Гіподерматозі, псороптозі, саркоптозі і Хоріоптозі.

Вівцям при диктіокаульозі, протостронгільозі, гемонхозі, остертагіозі, нематодірозі, маршаллагіозі, кооперіозі, хабертіозі, езофагостомозі, буностомозі, трихоцефальозі, стронгілоідозі, мелофагозі, естрозі, псороптозі і хабертіозі.

Козам при стронгілятозі, трихоцефальозі, стронгілоідозі, саркоптозі, хоріоптозі.

Свиням при трихоцефальозі, аскаридозі, метастронгільозі, езофагостамозі, стронгілоідозі, гематопінозі і саркоптозі.

Проти нематод препарат застосовують тваринам перед постановкою на стійлове утримання і навесні перед виведенням на пасовище, проти личинок оводів – після закінчення літа оводів, проти збудників Арахно-ентомозів – за показаннями.

Фармакологічна дія: Діючою речовиною препарату є івермектин, який належить до сполук, що продукуються мікроорганізмами групи Streptomices avermitis.

Механізм дії препарату на організм паразита полягає в тому, що івермектин стимулює виділення гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК) в пресинаптичних нейронах, які зв’язуються зі спеціальними рецепторами нервових закінчень, збільшуючи проникність мембран для іонів хлору і блокуючи передачу нервово-м’язових імпульсів.

Це викликає параліч і загибель паразитів.

Івермектин має високу ефективність і широкий спектр дії (інсектицидна, акарицидна та нематоцидна активність) і відносно низьку токсичність.

Івермектин не ефективний щодо трематод і стрічкових черв’яків, оскільки в них ГАМК не функціонує як периферичний нейромедіатор.

Виводиться івермектин з організму з сечею і жовчю, у лактуючих тварин також з молоком.

        Дозування:

Препарат вводиться в наступних дозах:

Велика рогата худоба: 1 мл на 50кг живої маси. Вводити підшкірно в ділянку лопатки.

Вівці: 0,5 мл на 25кг живої ваги, підшкірно.

Свині: 1 мл на 33кг живої ваги, підшкірно в ділянку шиї.

         Протипоказання: Не застосовувати одночасно з іншими антигельмінтними засобами. Не обробляти ослаблених, виснажених і хворих на інфекційні хвороби тварин. Не можна застосовувати препарат тільним коровам в останній місяць тільності і лактуючим коровам. Не можна застосовувати для собак, особливо породи коллі.

Попередження: Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до компонентів препарату.

        Особливі вказівки: Забій великої рогатої худоби, овець і кіз на м’ясо дозволяється через 28 днів після останнього застосування препарату, забій свиней – через 21 день.

         Умови зберігання: Зберігають препарат в сухому захищеному від світла місці, при температурі від 0 °, С до + 25 °, С.

Термін придатності: 2 роки з дати виготовлення.

         Упаковка: Флакон скляний 100 мл.

          Виробник: Базальт (Україна)